Zamów podnośnik

536 410 410

CZĘSTE PYTANIA

Do jakich prac można wykorzystać podnośnik koszowy?

Podnośniki typu koszowego są najbardziej uniwersalnym narzędziem do wykonywania prac wysokościowych w przestrzeni miejskiej, w szczególności dzięki swojej mobilności, a także szybkości instalacji i gotowości do pracy. Można przy ich użyciu dokonywać różnego typu napraw, instalacji, czyszczenia, konserwacji a także innych prac wymagających uniesienia na wysokość od 1 metra do aż 27 metrów.

Nasze podnośniki są szczególnie przydatne przy pracach takich jak:

  • mycie okien
  • mycie elewacji
  • czyszczenie dachów
  • instalacja reklam
  • instalacja lub wymiana oświetlenia
  • odśnieżanie dachów
  • przycinanie drzew

Jaki jest minimalny czas wynajmu podnośników koszowych?

Minimalny czas na jaki można wynajmować nasze podnośniki to dwie godziny robocze + godzina dojazdu. Jest to opcja minimalna na terenie Wrocławia. Poza Wrocławiem ceny ustalamy indywidualnie w zależności od ilości godzin wynajmu oraz czasu jaki nasz podnośnik musi przeznaczyć na dojazd w miejsce prowadzenia prac.

Jaka jest cena wynajmu podnośników koszowych?

Ceny wynajmu naszych podnośników są rozliczane za godzinę pracy oraz czas dojazdu. Koszt wynajmu Nissana Cabstara to 90 zł netto za godzinę (minimalny wynajem to dwie godziny pracy i godzina dojazdu czyli 270 zł netto +23% vat). Wynajem Wumaga 27m to 120 zł netto za godzinę (minimalny wynajem to dwie godziny pracy i godzina dojazdu czyli 360 zł netto + 23% vat).

W jakie dni tygodnia oraz w jakich godzinach wynajmowane są podnośniki?

Wynajem jest możliwy zarówno w dni powszednie jak i weekendy. Standardowe godziny pracy to 08:00-18:00, jednak jest możliwy wynajem poza tymi godzinami, także w nocy. W przypadku chęci wynajmu poza standardowymi godzinami lub w weekendy zalecamy rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy prace podnośnika są ubezpieczone na okoliczności wyrządzenia szkody?

Oczywiście cały zakres działania naszych podnośników koszowych jest objęty stosownymi polisami ubezpieczeniowymi. Poza standardową polisą odpowiedzialności cywilnej jaką musi posiadać każdy pojazd mechaniczny uczestniczący w ruchu drogowym nasza firma posiada polisę ubezpieczeniową obejmująca zakres prac podnośnika z operatorem. Dzięki temu możecie być Państwo pewni, że w przypadku wyrządzenia jakiejś szkody podczas pracy urządzenia zdarzenia takie objęte są ubezpieczeniem, a naprawa szkody będzie możliwie szybka.

Kto może wynająć podnośniki koszowe?

Wynajęcie podnośnika koszowego, inaczej nazywanego zwyżką jest skierowane dla każdego, kto ma aktualnie potrzebę wykonania prac na wysokości do 27 metrów. Z uwagi na fakt, że nasze dźwigi są wynajmowane wraz z operatorem jest to wygodna forma, bez zbędnych formalności i pozwoleń. Podnośnik może wynająć zarówno osoba fizyczna, firma, jak i wspólnota mieszkaniowa. Nasze podnośniki często są wynajmowane na różne imprezy plenerowe, koncerty oraz inne wydarzenia w celu filmowania ujęć filmowych z wysokości. Zakres zastosowania jest w zasadzie nieograniczony.

Czy korzystanie z podnośnika koszowego jest bezpieczne?

Korzystanie z podnośnika jest bezpieczne zarówno dla osoby w nim przebywającej, operatora oraz dla osób postronnych, pod warunkiem stosowania się do należytych procedur w zakresie BHP. Operator podnośnika jest osobą odpowiednio przeszkoloną w tym zakresie i decyduje on o jego bezpiecznym ustawieniu i wypoziomowaniu, a także o wybraniu bezpiecznego pola roboczego z ominięciem ewentualnych niebezpieczeństw jak linie wysokiego napięcia oraz inne obiekty, które mogłyby znaleźć się w zasięgu pracy dźwigu. W kwestii bezpieczeństwa istotną kwestią jest także to, że podnośnik koszowy musi posiadać aktualne badanie Urzędu Dozoru Technicznego. Wymagane jest także, aby podest podnośnika wyposażony został w podręczną gaśnicę. Obszar roboczy podnośnika na ziemi powinien być odpowiednio wyznaczony i zabezpieczony przed osobami postronnymi, oraz pojazdami w ruchu. Dodatkowo w kwestiach bezpieczeństwa należy pamiętać, że osoba znajdująca się w koszu podnośnika nie może się z niego wychylać ani stawać na jego balustradzie. Dozwolone jest jedynie wykonywanie pracy w bezpośrednim zasięgu rąk lub narzędzi, stabilnie stojąc na podłożu kosza, aby nie istniała groźba wypadnięcia z kosza. Wchodzenie i wychodzenie z kosza podnośnika dozwolone jest jedynie na najniższym jego poziomie pracy. Zabrania się wychodzenia z kosza podczas pracy na wysokości.

Czy muszę wynająć podnośnik z operatorem?

Wynajęcie naszego podnośnika jest możliwe tylko z naszym wykwalifikowanym operatorem. Z uwagi na specyfikę pracy podnośnika wymagane są wysokie kwalifikacje, doświadczenie oraz stosowne uprawnienia od osoby nim operującej. Tylko to gwarantuje, że praca podnośnika będzie bezpieczna dla osób z niego korzystających, a także dla osób postronnych znajdujących się w jego pobliżu.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin wynajmu podnośnika?

Wynajmujemy podnośnik koszowe na terenie Wrocławia, a także województwa dolnośląskiego zarówno z dnia na dzień, jak i jest możliwość wcześniejszej rezerwacji. Polecamy zadzwonić do nas w celu zapytania o aktualną dostępność w interesującym terminie.

W jakich lokalizacjach wynajmujecie swoje zwyżki?

Naszą główną lokalizacją działania i wynajmu podnośników jest miasto Wrocław oraz okolice. Istnieje możliwość transportu podnośnika na terenie całego Dolnego Śląska oraz w bardziej odległe lokalizacje po wcześniejszym umówieniu.

Czy jako wynajmujący powinienem zapewnić warunki do pracy podnośnika?

Operator podnośnika powinien mieć zapewnione właściwe warunki do:

  • dojazdu na miejsce pracy podnośnika
  • stabilnego gruntu
  • braku niebezpiecznych elementów czy obiektów, które mógłby spaść na podnośnik podczas jego pracy

Czy stan techniczny podnośnika jest dobry i potwierdzony?

Nasze urządzenia są pod stałym nadzorem technicznym i są w bardzo dobrym stanie. Podnośniki koszowe, których używamy są stale i na bieżąco serwisowane, a także przechodzą stosowne dopuszczenia z Urzędu Dozoru Technicznego.

Czy grunt na jakim pracować będzie podnośnik musi mieć jakieś określone parametry?

Co do zasady powierzchnia powinna być utwardzona i dawać możliwość stabilnej pracy. Nie mogą to być więc tereny podmokłe, grząskie o niestabilnym podłożu. Jeśli masz wątpliwości co do podłoża, na którym pracować ma podnośnik prosimy o telefon, a z pewnością po zadaniu kilku pytań będziemy w stanie określić, czy możliwa jest bezpieczna praca podnośnika we wskazanym miejscu.

Jakie są zalety z wynajmu podnośników?

Przede wszystkim wynajem podnośnika jest wygodny i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Już od 270 zł netto macie Państwo możliwość skorzystania z wykonania prac wysokościowych w sposób legalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Dodatkowo podnośniki w wielu sytuacjach są dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż wykorzystanie technik alpinistycznych czy też rozstawiania rusztowania. W szczególności, gdy liczy się łatwość gotowości do wykonania pracy na wysokości podnośniki zyskują największą przewagę względem innych technik wysokościowych.

Czy jako wynajmujący muszę spełnić obowiązek rejestracji w UDT?

Absolutnie nie – wszelkie zagadnienia sprawności technicznej, dopuszczenia do użytkowania oraz stosownych przeglądów leżą po naszej stronie. Nasi Klienci nie są obarczeni żadnymi formalnościami w tym zakresie i mogą spokojnie skupić się na realizacji swoich potrzeb i zadań z użyciem podnośnika.

Ile kosztuje transport zwyżki na wyznaczone miejsce pracy?

Cena za dojazd ustalana jest indywidualnie, lecz z reguły stosujemy stawkę godzinową, taką samą jak za godzinę pracy podnośnika. W przypadku transportu na terenie Wrocławia stosujemy standardową stawkę 1 godziny dojazdu. W przypadku dojazdu w odleglejsze lokalizację prosimy o indywidualne zapytanie, a zawsze dokonamy wyceny takiego dojazdu.

Jak wybrać podnośnik koszowy do realizacji prac?

W naszej ofercie są dwa podnośniki o trochę innych właściwościach. Ich główną różnicą jest wysokość pracy, a co za tym idzie masa i gabaryty samego urządzenia. Pojazd mniejszy czyli Nissan Cabstar posiada maksymalną wysokość pracy do 20 metrów. Jest jednym z najmniejszych podnośników koszowych na rynku, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie w miejscach gdzie teren dojazdu oraz teren pracy ma spore ograniczenia. W szczególności takimi miejscami są wąskie ulice, przestrzenie między budynkami czy też domy jedno lub wielorodzinne. W przypadku, gdy jest większa potrzeba wysokości pracy podnośnika polecamy naszą drugą maszynę czyli WUMAG WT270. Różni się on od Nissana wyższą możliwością pracy – do 27 metrów, a co za tym idzie większą masą oraz gabarytami. Dodatkową zaletą tego podnośnika jest możliwość zdalnego sterowania koszem.

Czy podnośnik zmieści się podczas wyjazdu przez bramę?

Nasz mniejszy podnośnik czyli Nissan Cabstar podczas transportu ma szerokość 2 metrów, a także wysokość 2,50 metra. Dzięki tak kompaktowym rozmiarom transportowym jest idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie warunki dojazdowe są ograniczone. Nasz większy podnośnik czyli WUMAG WT270 w trakcie transportu jest szeroki na 2,50 metra, a także wysoki na 3,5 metra. Są to także bardzo kompaktowe rozmiary, jednak w przypadku bardzo ograniczonych możliwości dojazdowych należy rozważyć wynajem mniejszego pojazdu. W przypadku, gdy dojazdu do miejsca pracy podnośnika jest ograniczony prosimy dokładnie sprawdzić, czy według podanych wyżej wymiarów nasz pojazd będzie mógł swobodnie dotrzeć na miejsce.

Czy możliwy jest wynajem podnośnika do celów realizacji filmów, zdjęć lub obsługi imprez masowych pod tym kątem?

Jak najbardziej jest taka możliwość, aby nasz podnośnik stanowił zwyżkę do nagrywania filmów lub obsługi imprez masowych. Istnieje możliwość statycznego ustawienia podnośnika z zainstalowanym sprzętem audio-video lub stałej pracy z operatorem. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem określenia swoich potrzeb w tym zakresie, a z pewnością doradzimy odpowiedni zakres zastosowania podnośnika koszowego do celów realizacji filmów lub imprez masowych.

Czy konieczne jest wcześniejsze podpisanie umowy na wynajem podnośnika?

Z uwagi na fakt, że działamy szybko i sprawnie nie wymagamy takiej procedury. Bardzo często zdarza się, że Klient potrzebuje wynająć podnośnik w ten sam lub następny dzień, a wcześniejsze zawieranie umów nie dałoby nam możliwości zapewnienia tak szybkiej usługi. Wystarczy, że dokona się rezerwacji telefonicznej, a jedną formą, której możemy dodatkowo wymagać jest mailowe złożenie oficjalnego zamówienia.

Czy podnośnik może wykonywać pracę w miejscach objętych zakazem ruchu kołowego?

Jest taka możliwość, aby nasz podnośnik koszowy wjechał w strefę z ograniczonym ruchem w sposób w pełni zgodny z prawem. Możliwe, że konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia. W przypadku Miasta Wrocław stosowne zgodny wydaje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Jeśli zamierzasz użyć podnośnika w takiej strefie, skontaktuj się pierwotnie z nami, a doradzimy jak sprawnie i skutecznie otrzymać konieczną zgodę.